Precision Farming Technician - Bârlad

14.02.2024

Titan Machinery Romania, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de constructii din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilități
  • Cunoaște Sistemele pentru Agricultura de Precizie (GPS) comercializate de companie și face demersurile necesare pentru a asigura buna lor funcționare; în acest sens, păstrează contactul permanent cu furnizorii companiei, partenerii de lucru și clienții;
  • Oferă suport tehnic pentru funcționarea optimă a sistemelor GPS și efectuează intervenții pe teren, la client, pentru montarea, mentenanța și service-ul sistemelor GPS;
  • Participă activ la acțiunile de promovare a produselor GPS (ex. demonstrații pe teren, expoziții, târguri);
  • Participă la sesiunile de training pentru produsele GPS.
Candidatul ideal
  • Absolvent al unei facultăți de profil tehnic reprezintă un avantaj: mecanică, electronică și electrotehnică, cadastru, geodezie;
  • Cunoștințe bune despre Sistemele de Poziționare Globală (GPS) și despre Sistemele Informatice Geografice (GIS) reprezintă avantaj;
  • Abilități pentru electronică și sisteme hidraulice reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe despre sistemele de autoghidare prin satelit pentru mașini agricole constituie un avantaj;
  • Abilități avansate de operare a calculatorului, inclusiv abilități de operare a programelor IT specifice pentru instalarea și diagnoza Sistemelor pentru Agricultura de Precizie (GPS);
  • Abilități bune de comunicare, precum și abilitatea de a efectua instruirea tehnică a celorlalți colegi;
  • Persoana proactivă, orientată către client și către rezultate, capabilă să lucreze în echipă;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat este obligatorie;
  • Experiență anterioară în domeniul tehnologiilor de măsurare constituie un avantaj;
  • Disponibilitatea de a se deplasa în regiunea de responsabilitate (Vrancea, Galați, Bacău, Vaslui, Neamț, Iași, Suceava, Botoșani )
Beneficii
  • Oportunități de dezvoltare profesională și de participare la training-uri;
  • Un pachet de beneficii în care salariul este exprimat în EURO net și plătit în lei, actualizat la cursul mediu din fiecare lună;
  • Bonuri de masă în valoare de 30 lei/zi lucrată, oferite lunar în format electronic;
  • 25 zile de concediu anual;
  • Abonament medical privat;
  • Asigurare medicală privată;
  • Cărți de la Bookster;
  • Instrumente de lucru: mașină de companie, laptop și telefon.