Spare Parts Responsible - București

08.01.2024

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilități
  • Preia solicitările de piese de schimb de la clienți și identifică piesele respective;
  • Verifică și identifică cele mai bune soluții tehnice și de preț în alegerea pieselor de schimb conform solicitărilor clienților;
  • Întocmește și transmite către clienți ofertele de piese conform politicilor comerciale aprobate de companie;
  • Alocă în comenzi piesele de schimb din stocurile existente sau plasează comanda la diferiți furnizori;
  • Alege metodele și firmele de transport pentru livrarea propriu-zisă a comenzii, urmărind un raport optim între calitatea, costul și eficiența deplasării bunurilor;
  • Consiliază clienții cu privire la achiziția pieselor de schimb comercializate de companie;
  • Asigură informarea permanentă a clienților.

Candidatul ideal
  • Experiența anterioară pe o poziție similară (identificare piese, întocmire oferte și vânzare de piese etc.) condiție obligatorie;
  • Deținerea cunoștințelor teoretice cu privire la mașinile și utilajele agricole și de construcții - condiție obligatorie;
  • Abilități bune de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Word; Microsoft Outlook);
  • Abilitatea de a opera sisteme informatice de gestiune;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu/avansat;
  • Orientare spre client, spre rezultat și spre calitate, atent la detalii, organizat și analitic;
  • Studiile tehnice reprezintă un avantaj.

Beneficii
  • Un pachet de beneficii în care salariul este exprimat în EURO net și plătit în lei, actualizat la cursul mediu din fiecare lună;
  • Instrumente de lucru (laptop, telefon);
  • Bonuri de masă în valoare de 30 lei/zi lucrată oferite lunar în format electronic;
  • Vouchere de vacanță;
  • Creșterea anuală a salariului net conform politicii companiei;
  • 25 de zile de concediu pe an;
  • Abonament medical în cadrul unei rețele private de sănătate;
  • Asigurare medicală privată;
  • Cărți direct la birou de la Bookster (biblioteca online) și discounturi la spectacole/evenimente culturale.