Gestionar depozit - Bârlad

29.03.2024

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilități
  • Gestionează stocul fizic de piese de schimb aflat în punctul de lucru;
  • Preia marfa livrată de furnizori și verifică concordanța dintre actele însoțitoare ale mărfii și marfa;
  • Depozitează marfa la locul potrivit în depozit, utilizând eficient spațiul de depozitare;
  • Înmânează marfa clienților interni/externi și completează documentația aferentă;
  • Vinde clienților, la punctul de lucru, piese de schimb și/sau consumabile pentru mașinile și utilajele agricole/de construcții;
  • Se asigură că personalul departamentului “Service” și clienții externi dispun de piesele de schimb într-o manieră eficientă;
  • Preia comenzile de piese de schimb, alocă piesele de schimb din stocurile existente sau plasează comanda la diferiți furnizori, conform procedurii interne;
  • Urmărește și prioritizează comenzile, astfel încât să răspundă în mod optim necesităților afacerii.
Ideal candidate
  • Persoană organizată și atentă la detalii;
  • Abilități bune de comunicare (scris și vorbit);
  • Experiență anterioară în activități de gestiune/logistică a mărfii este obligatorie;
  • Bune cunoștințe tehnice cu privire la mașinile și utilajele agricole/de construcții comercializate de companie;
  • Abilități de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook) și de a lucra cu sistemele electronice specifice pentru piese de schimb;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu – criteriu esențial.
Benefits
  • Un pachet de beneficii în care salariul este exprimat în EURO net și plătit în lei, actualizat la cursul mediu din fiecare lună;
  • Instrumente de lucru (laptop, telefon);
  • Schemă de bonusare;
  • Bonuri de masă în valoare de 30 lei/zi lucrată, oferite lunar în format electronic;
  • Vouchere de vacanță;
  • Creșterea anuală a salariului net conform politicii companiei;
  • 25 de zile de concediu pe an;
  • Abonament medical în cadrul unei rețele private de sănătate;
  • Asigurare medicală privată;
  • Cărți direct la birou de la Bookster (biblioteca online) și discounturi la spectacole/evenimente culturale.