TITAN MACHINERY ROMANIA prezenta la Agromalim Arad 2014


14.09.2014

TITAN MACHINERY ROMANIA, CEL MAI MANDRU DIN TARG
 
Titan Machinery Romania a expus o parte dintre cele mai apreciate utilaje de pe piata la Agromalim, cea mai mare expozitie de profil din vestul Romaniei si una dintre cele mai importante la nivel national organizata intre 11-14 Septembrie 2014 in Pavilionul expozitional Expo Arad.
Cea de-a XXV-a editie a targului international de agricultura, industrie alimentara si ambalaje a oferit sansa echipei noastre sa prezinte impunatoarele masini si implementuri in fata a cca. 12.000 de potetiali clienti in numai 4 zile.
 
Titan Machinery Romania a demonstrat inca o data ca este un reper pe piata utilajelor agricole, masinile noastre fiind considerate adevarate generatoare de tendinte. Evenimentul a reprezentat o reala oportunitate pentru noi de a creste gradul de constientizare publica si de notorietate ale utilajelor si echipamentelor noastre.
 
In avanscena standului nostru s-au impus utilaje care detin suprematia in topul preferintelor clientilor: Steiger 350, Magnum 370, Maxxum 140, Farmall 65A, Farmall 95A, Puma 215 si Axial Flow 6130 cu heder de porumb.
 
Regina incoronata a standului nostru a fost combina axiala Axial Flow 6130, o expresie a progresului tehnologic si al design-ului impunator.
Intinzandu-se pe o suprafata totala de 600mp, standul Titan Machinery Romania a fost orientat pe cele doua divizii comerciale, vanzari de utilaje si vanzari de piese de schimb originale. Montarea cortului cu piese de schimb a fost menita sa aduca sub ochii clientilor zeci de referinte de origine, cataloage, o echipa tanara si entuziasta si popularizarea unei linii telefonice directe care sa puna clientul in legatura imediata cu vanzatorul. O echipa profesionista formata din 20 de persoane a stat in permanenta la dispozitia vizitatorilor.
 
O delegatie formata din oficiali si reprezentanti ai Ministerelor s-a declarat placut impresionata de standul nostru, iar admiratia si entuziasmul acestora a fost rasplatit cu materiale promotionale.
 
In total, Titan Machinery Romania a expus circa 20 de utilaje si implementuri, dintre care enumeram:
Tractor Case IH Maxxum 140
Tractor Case IH Farmall A65 cu incarcator frontal Stoll 750 si cupa
Tractor Case IH Farmall A 95
Tractor Case IH Farmall A 115
Tractor Case IH Puma 215
Tractor Case IH Magnum 370
Tractor Case IH Steiger 350
Buldoexcavator Case 590
Combina Case IH Axial Flow 6130
Fertilizator Sulky X 40
Heder porumb Geringhoff RD 800
Cultivator Great Plains SL 400
Comunicatul oficial emis de Camera de Comert post-eveniment anunta ca editia cu numarul 25 a celui mai mare eveniment international de agricultura din Vestul tarii a avut un succes care a rasunat pana in presa internationala. Camera de Comert mai anunta in comunicarile sale oficiale ca aproximativ 12.000 de vizitatori au populat cei 3.500mp spatiu interior si 25.000 spatiu exterior, participand activ la cursuri, conferinte, intalniri de afaceri si workshop-uri.
Mai multe detalii gasiti aici: http://www.ccia-arad.ro/