Branch Assistant - Cluj

07.07.2021

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.
Responsabilitati
  • Ține evidența operațiunilor cu numerar și întocmește zilnic registrul de casă pentru punctul de lucru;
  • Ține evidența facturilor primite de la furnizori, a facturilor emise, a mijloacelor fixe;
  • Efectuează activități de (apeluri telefonice / vizitatori / corespondența punctului de lucru, asigură activitatea de protocol în cadrul întâlnirilor în conformitate cu cerințele zilnice);
  • Acordă suport administrativ întregii echipe a punctului de lucru: păstrează agenda de evenimente/ întâlniri, redactează mesaje și rapoarte de afaceri, acționează ca persoană de legătură în relația cu clienții (acordă - asistență în fazele de contractare, livrări, plăți etc);
  • Ține evidența lucrărilor de service; emite fișe de intervenție service în sistemul electronic;
  • Acționează ca persoană de legătură între echipele locale de vânzări/post-vânzare și echipele aflate în celelalte locații ale companiei: centralizează/pregătește și distribuie solicitările și/sau comunicările către și dinspre echipa locală;
  • Acționează ca persoană de legătură între companie și instituțiile locale;
  • Acționează ca translator (Engleză – Română/ Română – Engleză).

Candidatul ideal
  • Persoană foarte organizată, cu bune abilități de relaționare cu ceilalți;
  • Atitudine proactivă, orientată spre client și rezolvarea problemelor;
  • Foarte bune abilități de comunicare – vorbit și scris;
  • Bună cunoaștere a limbii engleze este obligatorie;
  • Experiență anterioară similară este obligatorie;
  • Cunoștințele de contabilitate primară pot fi un avantaj;
  • Bune abilități de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook).

Beneficii
  • Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu competitiv;
  • Telefon mobil, calculator;
  • Pachet de beneficii atractiv;
  • Contract individual de muncă.