Specialist Achiziții - București - Ilfov

07.07.2021

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre.

Responsabilitati
  • Este responsabil cu administrarea comenzilor de piese de schimb transmise furnizorilor pentru mașinile și utilajele agricole și de construcții;
  • Preia comenzile de piese de schimb din sistemul ERP și/sau de la alte departamente ale companiei;
  • Verifică disponibilitatea și plasează comanda la diferiți furnizori conform politicilor de achiziție piese de schimb stabilite de companie;
  • Urmărește în permanență comenzile in lucru, comunică cu furnizorii și actualizează către inițiatorii comenzilor de piese informațiile referitoare la comenzile în lucru: termene de livrare, schimbare de preț, actualizare articole și/sau substituții, condiții speciale de transport etc.

Candidatul ideal
  • Experiență anterioară în departament achiziții.
  • Cunoașterea reglementărilor legale referitoare la transporturi (ex. condiții livrare, import-export etc.);
  • Cunoașterea legislației de gestiune stocuri;
  • Cunoștințe teoretice cu privire la mașinile și utilajele agricole și de construcții;
  • Abilități bune de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Word, Microsoft Outlook);
  • Abilitatea de a opera sisteme informatice de gestiune;
  • Cunoașterea Limbii Engleze - nivel mediu;
  • Orientare spre client, spre rezultate și spre calitate.

Beneficii
  • Instrumente de lucru (calculator, telefon);
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă;
  • 25 zile de concediu;
  • Abonament medical la clinica privată;
  • Abonament Bookster;