Cariere

Titan Machinery România, parte a grupului Titan Machinery Inc., unul dintre cei mai mari dealeri de echipamente agricole și de construcții din lume, vă invită să vă alăturați echipei noastre. Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-urile la adresa de e-mail: cv@titanmachinery.ro

Asistent logistică - București

Responsabilități:

- Este responsabil/ă cu planificarea și organizarea transportului mașinilor și utilajelor agricole și de construcții, conform necesităților afacerii:

  • solicită ofertele de transport de la transportatori, programează și optimizează rutele și costurile de transport.
  • organizează transporturile în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și siguranței transportului respectiv și a termenelor cerute de client și standardele firmei.
  • colaborează și informează departamentele companiei și punctele de lucru teritoriale despre livrările/ încărcările care urmează a fi făcute.
  • verifică facturile de transport (să fie conform comenzilor efectuate) și CMR-urile (documentele de transport) și le transmite către departamentul de Contabilitate.
  • Efectuează activități administrative, conform necesităților afacerii.

Cerințe:

  • Experiență anterioară similară este obligatorie.
  • Foarte bune abilități de comunicare – vorbit și scris.
  • Foarte bună cunoaștere a limbii engleze este obligatorie.
  • Persoană foarte organizată, cu bune abilități de relaționare cu ceilalți.
  • Atitudine proactivă, orientată spre client și rezolvarea problemelor.
  • Foarte bune abilități de operare a calculatorului (MS Office, Microsoft Outlook).

Beneficii:

  • Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu competitiv.
  • Telefon mobil, calculator.
  • Pachet de beneficii atractiv.